Skip to main content

Canadian school visits

Our recruiters are on the road and excited to meet you! Find out when they'll be visiting your school during the 2019-2020 academic year—visits are ordered by province, and then by city.

You can also find us travelling across Ontario as part of the Regional Fairs.

Find your visit

  • British Columbia
    City High school Date Time
    Burnaby Burnaby South Secondary Thursday October 10 9 to 11 a.m.
    Delta Delview Secondary Monday October 7 6 to 8 p.m.
    North Vancouver Bodwell High School Friday October 4 1:30 to 3 p.m. 
    Port Moody Port Moody Secondary Thursday October 10 1:49 to 4 p.m.
    Richmond Matthew McNair Secondary Thursday October 3 6:30 to 8:30 p.m.
    Surrey Kwantlen Park Secondary Monday October 7 12:45 to 2:45 p.m.
    Surrey Princess Margaret Secondary Thursday October 10 6 to 8 p.m.
    Surrey Semiahmoo Secondary Wednesday October 9 8:30 to 10:30 a.m.
    Surrey Southridge School Monday October 7 9 to 10:30 a.m.
    Vancouver Sir Winston Churchill Secondary Friday October 11 1:45 to 3:45 p.m.
    Vancouver   Vancouver Technical Secondary Thursday October 3 1:30 to 3:30 p.m.
    West Vancouver Mulgrave School Friday October 11 9:30 to 11 a.m.
    West Vancouver Rockridge Secondary Friday October 4 5 to 7 p.m.
  • Ontario (A to J)
    City High school Date Time
    Acton Acton District High School Thursday November 7 9 to 11:30 a.m. 
    Agincourt Agincourt Collegiate Institute Tuesday October 1 11:15 a.m. to 12:15 p.m.
    Agincourt Agincourt Collegiate Institute Thursday November 28 6 to 8 p.m.
    Agincourt Dr. Norman Bethune Collegiate Institute  Thursday October 17 6:30 to 8:45 p.m.
    Ajax Ajax High School Tuesday October 8 11:45 a.m. to 12:30 p.m.
    Ajax Archbishop Denis O'Connor Catholic High School Monday October 7 6:30 to 8:30 p.m.
    Ajax J. Clarke Richardson Collegiate Thursday October 24 12:05 to 2:40 p.m.
    Ajax Notre Dame Catholic Secondary School Wednesday October 16 10:30 a.m. to 12:50 p.m.
    Ajax Pickering High School Thursday October 17 8:30 to 9:30 a.m.
    Alexandria Glengarry District High School Monday October 21 12:15 to 2 p.m.
    Alliston Banting Memorial High School Thursday November 21 9:30 to 10:30 a.m.
    Amherstburg General Amherst High School  Tuesday November 12 11:45 a.m. to 12:45 p.m. 
    Ancaster Ancaster High School Tuesday November 5 1:30 to 3 p.m. 
    Angus Nottawasaga Pines Secondary School Thursday October 17 8:30 to 9:30 a.m.
    Arnprior Arnprior District High School Tuesday October 22 8:30 to 9:30 a.m. 
    Arnprior Arnprior District High School Monday October 28 1 to 2 p.m.
    Arva Medway High School Monday November 4 9 to 10:45 a.m.
    Arva Medway High School  Wednesday November 20 12:15 to 1 p.m. 
    Athens  Athens District High School Wednesday October 30 9:20 to 10:20 a.m.
    Atikokan Atikokan High School Friday October 4 Noon to 1 p.m.
    Aurora Aurora High School Wednesday October 30 6:30 to 8:30 p.m.
    Aurora St Andrew's College Wednesday October 2 4:30 to 9 p.m.
    Aylmer East Elgin Secondary School Friday November 29 8:45 to 9:45 a.m.
    Bancroft North Hastings High School Tuesday October 8 1:45 to 2:45 p.m.
    Barrie Barrie North Collegiate Institute Wednesday October 16 9:40 to 10:40 a.m.
    Barrie Conseil de District Du Centre Friday October 18 8:30 to 9:30 a.m.
    Barrie Eastview Secondary School Thursday October 17 10:45 a.m. to 1:15 p.m.
    Barrie Innisdale Secondary School  Friday October 18 Noon to 1:15 p.m.
    Barrie Simcoe County District School Friday October 18 10:40 to 11:50 a.m.
    Barrie St Peter's Catholic Secondary School Monday October 7 6 to 8 p.m.
    Barrys Bay Madawaska Valley District High School Wednesday October 23 11 to 11:45 a.m.
    Beamsville Beamsville District Secondary School  Wednesday November 13 2 to 3 p.m. 
    Beamsville  Great Lakes Chrisitan High School Thursday November 14 11:40 a.m to 12:25 p.m.
    Belleville Albert College Thursday October 17 Noon to 1 p.m.
    Belleville Bayside Secondary School Belleville Tuesday October 15 12:30 to 1:30 p.m. 
    Belleville Centennial Secondary School Thursday October 17 10:55 to 11:45 a.m.
    Belleville Centennial Secondary School  Wednesday October 23 9 to 10:30 a.m.
    Belleville Eastside Secondary School  Tuesday October 16 12:15 to 1:15 p.m.
    Belleville Nicholson Catholic College Thursday November 21 11:08 to 11:58 a.m.
    Belleville Quinte Christian High School Tuesday October 15 10:30 to 11:30 a.m.
    Belleville St.Theresa Catholic Secondary School Tuesday October 15 8:30 to 9:30 a.m.
    Bolton St. Michael Secondary School Thursday November 14 6 to 8 p.m.
    Bowmanville Bowmanville High School Thursday October 17 Noon to 2 p.m.
    Bowmanville Clarington Central Secondary School Monday September 23 10:50 to 11:40 a.m. 
    Bowmanville Clarington Central Secondary School Thursday October 24 6 to 7:30 p.m.
    Bowmanville Durham Christian School Friday October 11 Noon to 12:30 p.m.
    Bowmanville St Stephens Catholic Secondary School Tuesday October 1 8:35 to 9:35 a.m.
    Bracebridge Bracebridge and Muskoka Lakes Secondary School Monday September 23 1 to 2 p.m. 
    Bradford Bradford District High School Tuesday October 8 6 to 8 p.m.
    Brampton Bramalea Secondary School Thursday November 7 8:35 to 10:50 a.m.
    Brampton Cardinal Ambrozic Catholic Secondary School Thursday November 14 6 to 8:30 p.m.
    Brampton Cardinal Leger Secondary School Thursday November 7 6 to 8 p.m.
    Brampton Castlebrooke Secondary School Wednesday November 6 9 to 10:50 a.m.
    Brampton Central Peel Secondary School Thursday November 7 8:20 to 10:35 a.m.
    Brampton David Suzuki Secondary School Thursday November 7 6 to 8 p.m.
    Brampton Harold M Brathwaite Secondary School Wednesday November 6 10:30 a.m. to Noon.
    Brampton Heart Lake Secondary School Friday October 18 8:45 a.m. to Noon.
    Brampton Jean Augustine Secondary School Wednesday November 13 6 to 8 p.m.
    Brampton Louise Arbour Secondary School Tuesday November 5 6 to 8:30 p.m.
    Brampton North Park Secondary School Brampton Monday October 21 11 a.m. to Noon.
    Brampton Notre Dame Catholic Secondary School Tuesday October 22 12:20 to 1 p.m.
    Brampton Sandalwood Heights Secondary School Thursday October 24 6 to 9 p.m.
    Brampton St Roch Catholic Secondary School Wednesday October 9 6 to 8 p.m.
    Brampton St Thomas Aquinas Secondary School Thursday November 14 6 to 8:30 p.m.
    Brampton St. Augustine Secondary School Thursday November 7 5 to 7 p.m.
    Brampton St. Marguerite d'Youville Thursday October 24 5:30 to 7:30 p.m.
    Brampton St. Roch Catholic Secondary School Wednesday October 9 6 to 8 p.m.
    Brampton St.Edmund Campion Thursday November 14 6 to 8 p.m. 
    Brampton Turner Fenton Secondary School Tuesday October 15 12:30 to 3 p.m.
    Brampton Xyna International High School Friday November 29 10 to 11:00 a.m.
    Brantford Assumption College Brantford Wednesday October 2 1:50 to 2:50 p.m.
    Brantford Assumption College Brantford Monday November 11 1:50 to 2:50 p.m.
    Brantford Brantford Collegiate Institute & Vocational Tuesday November 5 11:30 a.m. to 12:30 p.m. 
    Brantford Pauline Johnson Collegiate & Vocational  Monday November 4 10 to 11 a.m.
    Brantford St John's College Monday November 4 1:45 to 2:45 p.m.
    Brighton East Northumberland Secondary School Friday October 18 1:05 to 2:20 p.m.
    Brockville Brockville Collegiate Institute Thursday November 14 11:15 a.m. to 12:15 p.m.
    Brockville Catholic D S B of Eastern Onta Wednesday October 30 11:34 a.m to 12:48 p.m.
    Brockville Thousand Islands Secondary School Monday October 21 6 to 8 p.m.
    Brockville Thousand Islands Secondary School Wednesday October 30 1:15 to 2:15 p.m.
    Burlington Aldershot High School Thursday October 3 11 a.m. to Noon.
    Burlington Aldershot High School Wednesday November 6 6:30 to 8 p.m.
    Burlington Burlington Central High School  Thursday October 17 11:55 a.m. to 1:45 p.m.
    Burlington Corpus Christi Catholic Secondary School Tuesday October 8 9:45 a.m. to Noon.
    Burlington Dr Frank J Hayden Secondary School Wednesday November 13 10 a.m. to 12:15 p.m.
    Burlington M. M. Robinson High School Wednesday October 30 8:25 a.m. to 2:52 p.m.
    Burlington Nelson High School Thursday October 17 8:45 to 10:30 a.m.
    Burlington Robert Bateman High School Wednesday October 16 Noon to 2:40 p.m.
    Caledon Brampton Christian School Friday October 4 Noon to 12:30 p.m.
    Caledon Mayfield Secondary School Wednesday November 6 8:30 a.m to 11:15 a.m.
    Caledon Robert F Hall Catholic Secondary School Wednesday October 30 1 to 2:10 p.m.
    Caledonia McKinnon Park Secondary School Friday November 8 1:30 to 2:30 p.m.
    Cambridge Galt Collegiate Instiute Monday October 21 10:20 to 11:50 a.m.
    Cambridge Jacob Hespeler Secondary School Thursday October 17 6 to 7:30 p.m.
    Cambridge  Waterloo Independent Secondary School Wednesday November 13 9 to 10:00 a.m.
    Campbellford Campbellford District High School Tuesday October 15 9 to 9:30 a.m. 
    Cannington Brock High School Tuesday October 22 11:30 a.m. to 12:10 p.m. 
    Carleton Place Carleton Place High School  Tuesday October 15 1:20 to 2:20 p.m.
    Carleton Place Notre Dame Secondary School Monday October 21 10:50 to 11:40 a.m. 
    Cavan Monaghan Crestwood Secondary School  Friday October 18 11 a.m. to Noon. 
    Cayuga Cayuga Secondary School Tuesday October 1 9 to 10 a.m.
    Cayuga Cayuga Secondary School Wednesday November 6 9 to 10 a.m.
    Chapleau Chapleau High School Tuesday October 8 9:30 to 10:30 a.m.
    Chatham John McGregor Secondary School Thursday November 28 1 to 2 p.m.
    Chatham Ursuline College Wednesday November 6 6 to 8 p.m.
    Chatham Ursuline College Thursday November 28 9:40 to 10:55 a.m.
    Clinton Central Huron Secondary School Wednesday September 25 11:40 a.m. to 12:10 p.m.
    Clinton Central Huron Secondary School Thursday October 17 12:45 to 2 p.m.
    Clinton St. Anne's Catholic Secondary School  Monday September 23 Noon to 1 p.m.
    Cobourg Cobourg Collegiate Institute Wednesday September 25 11:05 a.m. to Noon.
    Cobourg St Marys Catholic Secondary School Monday October 7 1:15 to 2 :15 p.m.
    Cobourg St Marys Catholic Secondary School Thursday October 24 1 to 2:15 p.m.
    Collingwood Collingwood Collegiate Institute Wednesday October 9 12:30 to 2 p.m.
    Collingwood Collingwood Collegiate Institute Wednesday October 16 11:25 a.m. to 12:25 p.m.
    Cornwall Cornwall Collegiate and Vocational School  Monday October 28 8:30 to 9:30 a.m. 
    Cornwall E S Cath la Citadelle Tuesday October 29 1:20 to 2:20 p.m.
    Cornwall Ecole Secondaire Publique L'Heritage Tuesday October 29 10:10 to 11:25 a.m.
    Cornwall Holy Trinity Catholic Secondary School  Monday October 21 9:15 to 10:45 a.m.
    Cornwall Holy Trinity Catholic Secondary School  Monday October 28 11 a.m. to Noon.
    Cornwall St Joseph's Catholic Secondary School Wednesday November 13 1 to 2 p.m.
    Cornwall  St. Lawrence Secondary School  Tuesday October 29 8:15 to 9:15 a.m. 
    Courtice Courtice Secondary School Monday September 23 8:45 to 9:35 a.m.
    Courtice Holy Trinity Catholic Secondary School Friday November 8 10:30 a.m. to 2:05 p.m.
    Delhi Delhi District Secondary School Thursday November 7 9 to 10 a.m.
    Dorchester Lord Dorchester Secondary School Wednesday September 25 1:10 to 2:10 p.m. 
    Douglas Opeongo High School Wednesday October 23 8:20 to 9:20 a.m.
    Dryden Dryden High School Thursday October 3 10:30 to 11:30 a.m.
    Dunnville Dunnville Secondary School Friday November 8 9 to 10 a.m.
    Elgin Rideau Dist High School Friday November 1 9:10 to 10:10 a.m. 
    Elliot Lake Elliot Lake Secondary School Wednesday October 9 10:15 to 11:30 a.m.
    Elmvale Elmvale District High School Tuesday October 15 12:15 to 1:15 p.m.
    Erin Erin District High School Thursday November 21 11:45 a.m. to 12:45 p.m. 
    Essex Essex District High School  Monday November 11 1 to 2 p.m. 
    Etobicoke Bishop Allen Academy Tuesday October 15 6 to 8 p.m.
    Etobicoke Burnhamthorpe Collegiate Institute Thursday October 3 12:50 to 1:30 p.m.
    Etobicoke Kipling Collegiate Institute Friday October 18 10:15 a.m. to Noon.
    Etobicoke Martingrove Collegiate Institute Tuesday October 8 11:30 a.m. to 12:20 p.m.
    Etobicoke Michael Power St Joseph High School Wednesday October 16 6 to 8:30 p.m.
    Etobicoke North Albion Collegiate Institute Tuesday October 1 11:35 a.m. to 12:35 p.m.
    Etobicoke North Albion Collegiate Institute Wednesday October 16 9 to 11:30 a.m. 
    Etobicoke York Memorial Collegiate Institute Tuesday November 19 12:30 to 3 p.m.
    Exeter South Huron District High School Thursday October 3 11:30 a.m. to 12:30 p.m. 
    Fenelon Falls Fenelon Falls Secondary School Tuesday October 8 9:35 to 10:50 a.m.
    Fenelon Falls Fenelon Falls Secondary School Thursday October 24 9 to 10:30 a.m.
    Fergus Emmanuel Christian High School Wednesday November 20 9 to 10 a.m.
    Flesherton Grey Highlands Secondary School Wednesday November 20 12:30 to 1:30 p.m.
    Fonthill E. L. Crossley Secondary School Monday November 11 8:15 to 9:15 a.m. 
    Fort Erie Greater Fort Erie Secondary School Monday November 18 8:30 to 9:30 a.m.
    Fort Erie  Niagara Christian College Wednesday November 13 Noon to 1:00 p.m.
    Fort Frances Fort Frances High School Friday October 4 8:30 to 9:30 a.m.
    Gananoque Gananoque Secondary School Wednesday October 30 9:10 to 10:10 a.m. 
    Georgetown Christ The King Catholic Secondary School Thursday October 17 6 to 8:30 p.m.
    Georgetown Georgetown District High School Thursday November 7 2:05 to 3:05 p.m.
    Georgina Keswick High School Tuesday November 19 6:30 to 8:30 p.m.
    Gloucester Cairine Wilson Secondary School Thursday October 17 8:30 to 9:30 a.m.
    Gloucester Colonel By Secondary School Tuesday October 29 6 to 8 p.m.
    Gloucester Gloucester High School Friday October 18 11:55 a.m. to 12:50 p.m.
    Goderich Goderich District Collegiate Institute Monday September 23 10:30 to 11:30 a.m. 
    Gravenhurst Gravenhurst High School Monday September 23 11:30 a.m. to 12:30 p.m. 
    Gravenhurst  Gravenhurst High School  Thursday October 10 12:30 to 2 p.m.
    Grimsby Blessed Trinity Catholic Secondary School Monday September 30 1 to 2:30 p.m.
    Grimsby Grimsby Secondary School Thursday November 14 11:45 a.m. to 12:25 p.m. 
    Guelph Bishop Macdonell Catholic High School Friday October 18 Noon to 1:45 p.m.
    Guelph Centennial Collegiate Vocational Institute Tuesday November 19 11:50 a.m. to 1:00 p.m.
    Guelph Guelph Collegiate and Vocational School Thursday October 24 9:10 a.m. to Noon.
    Hagersville Hagersville Secondary School Friday November 8 10:45 to 11:35 a.m.
    Haliburton Haliburton Highlands Secondary School Tuesday October 8 12:35 to 1:35 p.m.
    Hamilton Glendale Secondary School Hamilton Thursday October 24 1 to 3:30 p.m.
    Hamilton Lynden School  Monday November 11 9 to 10 a.m.
    Hamilton Sherwood Secondary School Thursday November 14 11:10 to 11:55 a.m.
    Hamilton Sir Winston Churchill Collegiate Institute  Friday October 25 9 a.m. to Noon.
    Hamilton Southern Ontario Collegiate Tuesday November 12 3 to 4 p.m.
    Hamilton St Jean de Brebeuf Catholic High School Tuesday October 15 8:20 to 10:30 a.m.
    Hamilton St Thomas More Catholic Secondary School Monday September 30 6 to 8 p.m.
    Hamilton Westdale Secondary School Monday November 4 5:30 to 7:30 p.m.
    Hamilton Westmount Secondary School Tuesday November 5 8:45 to 10:45  a.m.
    Hamilton   Columbia International College of Canada Thursday November 14 4 to 5 p.m.
    Hanover John Diefenbaker Secondary School  Tuesday September 24 12:45 to 1:45 p.m.
    Huntsville Huntsville High School  Monday September 23 8:50 to 9:50 a.m. 
    Ingersoll Ingersoll District Collegiate Institute  Wednesday September 25 8:15 to 9:15 a.m. 
    Innisfil Nantyr Shores Secondary School Thursday November 17 1:15 to 2:30 p.m.
    Iroquois Seaway District High School Thursday November 14 8:15 to 9 a.m.
  • Ontario (K to M)
    City High school Date Time
    Kanata A Y Jackson Secondary School Wednesday October 16 3:30 to 4 p.m.
    Kanata All Saints Catholic High School Monday October 21 Noon to 1 p.m.
    Kanata Holy Trinity Catholic High School Monday October 21 2:15 to 3:15 p.m.
    Kanata Holy Trinity Catholic High School Wednesday October 30 6 to 8 p.m.
    Kemptville North Grenville District High School Monday November 18 10:15 to 11:15 a.m. 
    Kemptville St. Michael Catholic High School Monday November 18 8:15 to 9:15 a.m. 
    Kenora Beaver Brae Secondary School Thursday October 3 2 to 3 p.m.
    Kincardine Kincardine District Secondary School  Wednesday September 25 2 to 3 p.m.
    King City Country Day School Monday November 18 11:45 a.m. to 12:45 p.m. 
    King City King City Secondary School Monday October 7 11 to 11:50 a.m.
    King City St Thomas of Villanova College Monday November 18 1:40 to 2:40 p.m.
    Kingston Bayridge Secondary School  Monday October 28 10 to 11 a.m.
    Kingston Ecole Secondaire Catholique Marie Rivier Tuesday October 29 1 to 2 p.m.
    Kingston Frontenac Secondary School Tuesday October 22 6 to 8 p.m.
    Kingston Holy Cross Catholic Secondary School  Monday October 28 11:10 a.m. to Noon.
    Kingston Kingston Collegiate and Vocational Institute  Wednesday October 30 11 a.m. to Noon.
    Kingston La Salle Secondary School Tuesday October 29 9:30 to 10:30 a.m.
    Kingston Loyalist Collegiate & Vocational Institute  Tuesday October 29 11:00 a.m. to Noon. 
    Kingston Regiopolis Notre Dame Catholic High School Monday October 28 12:30 to 1:30 p.m. 
    Kingsville Kingsville District High School Tuesday November 5 Noon to 1:30 p.m.
    Kingsville Kingsville District High School  Thursday November 14 1:15 to 2:15 p.m.
    Kitchener Cameron Heights Collegiate Institute Tuesday October 15 6 to 8 p.m.
    Kitchener Forest Heights Collegiate Institute Thursday November 14 8:30 to 11:30 a.m.
    Kitchener Grand River Collegiate Institute Thursday October 3 10:50 to 11:50 a.m.
    Kitchener Huron Heights Secondary School  Monday November 18 11:15 a.m. to 12:15 p.m.
    Kitchener Resurrection Catholic Secondary School Tuesday November 19 10:30 to 11:10 a.m.
    Kitchener St Marys High School  Monday November 18 9:15 to 10:15 a.m.
    Kitchener Stanford Academy Wednesday November 20 11:40 a.m. to 12:40 p.m. 
    Kitchener Victus Academy Monday November 18 1 to 2 p.m.
    Lakefield Lakefield College School  Tuesday October 15 1 to 2 p.m.
    Langton Valley Heights Secondary School Thursday November 7 11:40 a.m. to 12:20 p.m.
    Lasalle St Thomas of Villanova Secondary School  Friday November 15 11 a.m. to 1 p.m.
    Leamington Cardinal Carter Catholic Secondary School  Monday November 25 11:45 a.m. to 12:45 a.m. 
    Leamington Leamington District Secondary School  Monday November 25 10 to 11 a.m. 
    Leamington UMEI Christian High School  Monday November 25 9:15 to 10 a.m.
    Lindsay I E Weldon Secondary School Monday November 4 10:50 to 11:50 a.m.
    Lindsay Lindsay Collegiate & Vocational Institute Wednesday November 13 10:50 to 11:50 a.m.
    Lindsay St Thomas Aquinas Catholic Secondary School Wednesday November 13 9:15 to 10:15 a.m.
    Listowel Listowel District Secondary School Tuesday September 24 8:10 to 9:10 a.m.
    Listowel Listowel District Secondary School  Thursday October 17 9 to 10:15 a.m. 
    Lively Lively District Secondary School Wednesday October 30 8:30 to 9:30 a.m. 
    London AB Lucas Secondary School  Monday November 18 12:12 to 1 p.m.
    London Al Taqwa Academy Thursday November 21 9:40 to 10:40 a.m.
    London Blyth Academy Friday November 8 1:15 to 1:45 p.m.
    London Clarke Road Secondary School  Tuesday November 19 11 a.m. to Noon.
    London E S Gabriel-Dumont Wednesday November 20 9:20 to 10:20 a.m.
    London H B Beal Secondary School  Tuesday November 19 12:15 to 1:15 p.m.
    London John Paul II Catholic High School  Monday November 18 9:30 to 10:30 a.m.
    London London Central Secondary School  Wednesday November 20 10:55 to 11:55 a.m. 
    London London International Academy  Friday November 8 11:30 to 12:30 p.m.
    London London South Collegiate Institute Friday November 22 10:55 to 11:45 a.m.
    London Montcalm Secondary School Thursday November 21 11 to 11:45 a.m.
    London Mother Teresa Catholic Secondary School Monday November 19 10:45 to 11:30 a.m.
    London Regina Mundi College  Thursday November 21 1:45 to 2:45 p.m.
    London Saunders Secondary School  Thursday November 21 11 a.m. to Noon.
    London Sir Frederick Banting Secondary School Friday November 22 8:30 to 9:30 a.m 
    London Sir Wilfrid Laurier Secondary School Tuesday September 24 12:30 to 1:25 p.m.
    London St Andre Bessette Catholic Secondary School Thursday November 7 6 to 8 p.m.
    London TOSA - International Education Thursday November 7 9 to 11 a.m.
    London Westminster Secondary School  Tuesday November 19 8 to 9 a.m. 
    Madoc Centre Hastings Secondary School Thursday October 17 8:30 to 9:30 a.m.
    Maple St Joan of Arc Catholic High School Friday October 25 9:30 a.m. to 1 p.m.
    Marathon Marathon High School Tuesday October 1 10 to 11 a.m.
    Markham Bill Hogarth Secondary School Tuesday October 29 9 a.m. to 1 p.m. 
    Markham Bur Oak Secondary School Thursday October 3 9:40 a.m. to 1 p.m.
    Markham Father Michael McGivney Catholic Academy IB World School Thursday October 24 6 to 9 p.m.
    Markham J Addison School Thursday October 10 2:00 to 4 p.m.
    Markham Markham District High School Wednesday October 16 10 a.m. to 3 p.m.
    Markham Markville Secondary School Thursday October 24 11:30 a.m. to 12:30 p.m. 
    Markham Middlefield Collegiate Institute Thursday November 7 6:30 to 8:30 p.m.
    Markham Peoples Christian Academy Thursday November 7 11:25 a.m. to 12:25 p.m.
    Markham Pierre Elliott Trudeau High School Thursday October 10 2:30 to 4:30 p.m. 
    Markham St Augustine Catholic High School Wednesday October 2 7 to 9 p.m.
    Midland Georgian Bay District Secondary School Wednesday October 9 6 to 8 p.m.
    Midland  Georgian Bay District Secondary School Tuesday October 15 9 to 10 a.m.
    Milton Craig Kielburger Secondary School Tuesday November 5 1:30 to 2:30 p.m.
    Milton Jean Vanier Catholic Secondary School Tuesday October 1 6:30 to 8:30 p.m.
    Mississauga Applewood Heights Secondary School Wednesday October 9 10:50 a.m. to Noon.
    Mississauga Ascension of Our Lord Secondary School Monday November 11 6 to 8 p.m.
    Mississauga Bronte College Wednesday October 23 4 to 6 p.m.
    Mississauga Bronte College Thursday October 24 4 to 6 p.m.
    Mississauga Cawthra Park Secondary School Wednesday November 6 8:30 to 11:10 a.m.
    Mississauga Clarkson Secondary School Wednesday November 6 8:05 a.m. to Noon.
    Mississauga Erindale Academy Tuesday October 8 10:30 a.m. to Noon.
    Mississauga Father Michael Goetz Secondary School Wednesday November 6 6:30 to 8:30 p.m.
    Mississauga Glenforest Secondary School Tuesday October 22 8:30 to 10:30 a.m.
    Mississauga John Fraser Secondary School Wednesday November 6 8:20 a.m. to 12:15 p.m.
    Mississauga Lincoln M. Alexander Secondary School Friday November 8 9:50 a.m. to Noon.
    Mississauga Lorne Park Secondary School Wednesday October 9 11 a.m. to Noon.
    Mississauga Loyola Catholic Secondary School Thursday October 17 6 to 8 p.m.
    Mississauga Mentor College Tuesday October 15 6 to 9 p.m.
    Mississauga Mississauga Secondary School Friday November 1 10 a.m. to Noon.
    Mississauga Our Lady of Mount Carmel Catholic Secondary School Tuesday October 8 10:15 a.m. to 1 p.m.
    Mississauga Philip Pocock Thursday November 7 5 to 7 p.m.
    Mississauga Port Credit Secondary School Thursday November 14 8:30 a.m. to 12:15 p.m. 
    Mississauga Rick Hansen Secondary School Thursday October 24 6 to 7:30 p.m.
    Mississauga St. Aloysius Gonzaga Secondary School Thursday November 7 6 to 9 p.m.
    Mississauga St Joan of Arc Catholic Secondary School Wednesday October 2 6 to 8 p.m.
    Mississauga St. Marcellinus Secondary School Thursday October 24 9:50 to 11:05 a.m.
    Mississauga St. Francis Xavier Secondary  Tuesday November 12 6 to 8 p.m.
    Mississauga St. Joseph Secondary School Wednesday October 30 6 to 8 p.m.
    Mississauga St. Martin Catholic Secondary School Thursday October 3 6:30 to 8:30 p.m.
    Mississauga St. Paul Secondary School Wednesday October 23 6:30 to 8 p.m.
    Mississauga Stephen Lewis Secondary School Friday November 8 11:45 a.m. to 12:30 p.m.
    Mississauga The Woodlands School Thursday November 14 6 to 8 p.m.
    Mississauga Thomas Laird Kennedy Secondary  Wednesday October 9 8:25 to 11 a.m.
    Mitchell Mitchell District High School Tuesday September 24 1:30 to 2:30 p.m.
  • Ontario (N to S)
    City High school Date Time
    Napanee Napanee District Secondary School Wednesday October 16 8:30 to 9:30 a.m.
    Napanee Napanee District Secondary School Tuesday October 22 9:30 to 11 a.m.
    Nepean Bell High School Tuesday October 15 11:45 a.m. to 12:30 p.m.
    Nepean Sir Robert Borden High School  Wednesday November 20 3:15 to 4 p.m.
    New Liskeard Timiskaming District Secondary School Monday October 7 10:30 to 11:30 a.m.
    Newcastle Clarke High School Newcastle Tuesday September 24 11 to 11:55 a.m.
    Newmarket Pickering College Tuesday October 22 6:30 to 8:30 p.m.
    Newmarket Sir William Mulock Secondary School Thursday October 17 6 to 8 p.m.
    Niagara Falls AN Myer Secondary School  Thursday October 3 6 to 7:45 p.m.
    Niagara Falls AN Myer Secondary School  Friday November 15 11:50 a.m. to 12:35 p.m.
    Niagara Falls St Michael Catholic High School Friday November 15 1 to 2 p.m. 
    Niagara Falls St.Paul Catholic High School Thursday November 14 1:15 to 2 p.m. 
    Niagara Falls Westlane Secondary School  Monday November 11 11:50 a.m. to 12:30 p.m.
    Niagara Falls  Kent School  Tuesday November 12 10 to 11 a.m.
    Niagara-on-the-Lake Vineridge Academy (Royal Elite International Academy) Wednesday November 13 4 to 5:00 p.m.
    North  York Ontario International College Wednesday November 20 10 to 11:00 a.m.
    North Bay Chippewa Secondary School Thursday October 10 6 to 8 p.m.
    North Bay Chippewa Secondary School Friday November 1 2:10 to 3 p.m.
    North Bay ES Catholique Algonquin  Friday November 1 9 to 10:15 a.m. 
    North Bay West Ferris Secondary School  Friday November 1 10:30 to 11:30 a.m.
    North Bay Widdifield Secondary School  Friday November 1 12:55 to 1:55 p.m. 
    North York C W Jefferys Collegiate Institute Wednesday November 22 11:35 a.m. - 12:35 p.m.
    North York George S Henry Academy Thursday September 19 5 to 6:30 p.m.
    North York John Polanyi Collegiate Institute Thursday October 17 1 to 3 p.m.
    North York Newtonbrook Secondary School Wednesday October 30 1 to 3 p.m. 
    North York Royal Crown Academic School Thursday September 19 1:30 to 3 p.m. 
    Norwood Norwood District High School Tuesday October 15 10 to 11 a.m.
    Oakville Abbey Park High School Thursday October 10 6:30 to 8 p.m.
    Oakville Garth Webb Secondary School Thursday September 19 6:30 to 8:30 p.m.
    Oakville Iroquois Ridge High School Tuesday November 12 9 a.m. to 12:15 p.m.
    Oakville Oakville Trafalgar High School Wednesday October 23 8:15 a.m. to 2:50 p.m.
    Oakville St Mildred's Lightbourn School Tuesday October 1 12:50 to 4 p.m.
    Oakville St. Thomas Aquinas Catholic Secondary Wednesday October 16 11 a.m. to 1 p.m.
    Oakville White Oaks Secondary School Tuesday November 5 Noon to 2:40 p.m.
    Odessa Ernestown Secondary School Friday November 1 1 to 2 p.m. 
    Orangeville Orangeville District Secondary School Friday November 22 11:40 a.m. to 12:25 p.m.
    Orangeville Westside Secondary School Tuesday October 8 12:30 to 2 p.m.
    Orangeville Westside Secondary School Friday November 22 9 to 10 a.m.
    Orillia Orillia Secondary School Wednesday September 25 10:38 to 11:33 a.m. 
    Orillia Orillia Secondary School  Thursday October 10 6 to 8 p.m.
    Orillia Patrick Fogarty Secondary School Friday November 8 11:30 a.m. to 12:10 p.m. 
    Orillia Simcoe County District School Wednesday September 25 1:10 to 2:10 p.m. 
    Orleans Cairine Wilson Secondary School Thursday October 17 8:30 to 9:30 p.m.
    Orleans Cairine Wilson Secondary School Wednesday October 30 9 to 10:30 a.m.
    Orleans St. Peter Catholic High School  Friday October 18 10:45 to 11:30 a.m.
    Orleans St.Matthew High School Wednesday November 20 11:15 a.m. to Noon 
    Oshawa G L Roberts Collegiate Vocational School Wednesday October 9 1:40 to 2:55 p.m.
    Oshawa Maxwell Heights Secondary School  Wednesday October 16 9 a.m to 2:30 p.m.
    Oshawa Monsignor John Pereyma Catholic School Tuesday October 29 11:45 a.m. to 1 p.m. 
    Oshawa Monsignor John Pereyma Catholic School Tuesday November 15 8:30 to 9:30 a.m. 
    Oshawa Monsignor Paul Dwyer Catholic High School Thursday October 10 6 to 9 p.m.
    Oshawa O'Neill Collegiate Vocational Institute Tuesday October 29 7 to 9 p.m.
    Oshawa O'Neill Collegiate Vocational Institute Monday November 11 10:55 to 11:45 a.m.
    Ottawa Blyth Academy Ottawa Upper School Thursday November 21 9 to 10 a.m.
    Ottawa Brookfield High School Wednesday October 30 1:30 to 2:30 p.m.
    Ottawa Brookfield High School  Friday November 22 8 to 9 a.m. 
    Ottawa Canterbury High School Tuesday November 12 8:10 to 9:10 a.m.
    Ottawa Ecole Secondaire Catholique Pierre-Savard Thursday November 21 1 to 2 p.m.
    Ottawa Glebe Collegiate Institute Wednesday November 13 11:25 a.m. to 12:25 p.m.
    Ottawa Hillcrest High School Wednesday October 16 9 to 10 a.m.
    Ottawa Immaculata High School  Tuesday November 19 2:30 to 3:15 p.m. 
    Ottawa John McCrae Secondary School Tuesday October 16 11:45 a.m. to 12:40 p.m.
    Ottawa Lisgar Collegiate Institute Tuesday November 19 11:25 a.m. to 12:25 p.m.
    Ottawa Longfields-Davidson Heights Secondary School Tuesday November 12 11:15 a.m. to 12:30 p.m.
    Ottawa Merivale High School Wednesday October 16 10:50 to 11:20 a.m.
    Ottawa Nepean High School Thursday October 17 11:40 a.m. to 12:40 p.m. 
    Ottawa Notre Dame High School  Thursday October 31 2 to 3 p.m.
    Ottawa Redeemer Christian High School  Thursday November 21 11:30 a.m. to 12:30 p.m. 
    Ottawa Ridgemont High School Wednesday October 16 1:30 to 2:30 p.m.
    Ottawa St Patricks High School  Monday November 11 11:15 a.m. to Noon 
    Ottawa St Paul's High School  Thursday November 21 10:45 to 11:25 a.m. 
    Ottawa St.Pius X High School Wednesday November 20 8:45 to 9:45 a.m.
    Ottawa Woodroffe High School Wednesday November 13 3:10 to 4 p.m.
    Owen Sound Ecole St Dominique Savio Monday September 23 2 to 3 p.m.
    Owen Sound Owen Sound District Secondary School  Monday September 23 12:40 to 1:40 p.m.
    Owen Sound Owen Sound District Secondary School  Monday October 7 9 to 10:15 a.m. 
    Owen Sound St. Mary's High School  Monday September 23 10:30 to 11:30 a.m.
    Palmerston Norwell District Secondary School Thursday November 21 2 to 3 p.m.
    Paris Paris District High School Monday November 4 11:40 a.m. to 12:15 p.m.
    Parry Sound Parry Sound High School Tuesday September 24 1:45 to 2:45 p.m.
    Penetanguishene Ecole Secondaire Le Caron Tuesday October 15 11 a.m. to Noon 
    Perth Catholic D S B of Eastern Ontario Friday November 1 12:20 to 1:20 p.m.
    Perth Perth & District Collegiate Institute Friday November 1 1:30 to 2:20 p.m.
    Petawawa Valour JK-12 School Wednesday October 23 1:05 to 2:20 p.m.
    Peterborough Adam Scott Collegiate & Vocational Institute  Wednesday October 16 8:40 to 9:40 a.m.
    Peterborough Holy Cross Catholic Secondary School  Wednesday October 16 1 to 2 p.m.
    Peterborough St. Peter Catholic Secondary School  Thursday October 17 10 to 11 a.m.
    Peterborough Thomas A Stewart Secondary School Wednesday October 23 6 to 7:30 p.m.
    Peterborough Thomas A Stewart Secondary School Tuesday November 19 11:20 a.m. to 12:07 p.m. 
    Pickering Dunbarton High School Tuesday October 29 Noon to 3 p.m.
    Pickering Pine Ridge Secondary School Wednesday October 2 1 to 3 p.m. 
    Pickering St. Mary Catholic Secondary School Thursday October 17 6:30 to 9 p.m.
    Picton Prince Edward Collegiate Institute Monday October 7 9:44 to 10:44 a.m.
    Picton Prince Edward Collegiate Institute Thursday October 17 6 to 8 p.m.
    Port Elgin Saugeen District Secondary School  Wednesday September 25 10:45 to 11:45 a.m.
    Port Hope Port Hope High School Wednesday September 25 10 to 10:45 a.m.
    Port Hope Trinity College School Friday October 4 1:30 to 2:30 p.m.
    Port Perry Port Perry High School Thursday October 10 12:40 to 3 p.m.
    Prescott South Grenville District High School Thursday November 14 10 to 11 a.m.
    Red Rock Nipigon Red Rock District High School Tuesday October 1 2 to 3 p.m.
    Renfrew Renfrew Collegiate Institute Tuesday October 22 1:05 to 2:20 p.m.
    Renfrew St Joseph's High School Tuesday October 22 Noon to 1 p.m.
    Rexdale West Humber Collegiate Institute Thursday October 10 11:30 a.m. to 12:30 p.m. 
    Richmond South Carleton High School Monday November 18 12:50 to 1:50 p.m.
    Richmond Matthew McNair Secondary Thursday October 3 6:30 to 8:30 p.m.
    Richmond Hill Alexander Mackenzie High School Tuesday November 5 7 to 9 p.m.
    Richmond Hill Dr Bette Stephenson Centre for Learning Tuesday October 29 Noon to 1 p.m.
    Richmond Hill Jean Vanier Catholic High School Tuesday October 22 7 to 9 p.m.
    Richmond Hill Richmond Green Secondary School Thursday November 21 1:30 to 3:15 p.m.
    Richmond Hill Richmond Hill High School Thursday November 21 6:30 to 8:30 p.m.
    Ridgetown Ridgetown District High School  Thursday November 28 11:30 a.m. to 12:30 p.m. 
    Rockland Rockland District High School Tuesday October 15 9:30 to 10:30 a.m. 
    Rosseau Rosseau Lake College Tuesday September 24 12:15 to 12:45 p.m.
    Russell Russell High School Friday November 15 11:25 a.m. to 12:25 p.m.
    Russell St Thomas Aquinas Catholic High School  Thursday October 31 9:30 to 10:30 a.m.
    Russell St Thomas Aquinas Catholic High School  Friday November 22 11:55 a.m. to 1 p.m.
    Sarnia E S Franco Jeunesse Sarnia Tuesday November 26 8 to 9 a.m. 
    Sarnia Great Lakes Secondary School Monday November 4 6 to 8 p.m.
    Sarnia Great Lakes Secondary School Tuesday November 26 10:45 to 11:45 
    Sarnia Northern Collegiate Institute & Vocational Institute Wednesday November 27 Noon to 1 p.m. 
    Sarnia St. Patrick's Catholic High School  Wednesday November 27 8:30 to 9:30 a.m.
    Sault Ste Marie White Pines Collegiate Vocational School Tuesday October 8 5:45 to 7:30 p.m.
    Scarborough Blessed Cardinal Newman Catholic High School Thursday October 10 6:30 to 8 p.m..
    Scarborough Bond International College School Thursday October 17 10:30 a.m. to 1:30 p.m.
    Scarborough Cedarbrae Collegiate Institute Wednesday September 25 11:30 a.m. to 12:30 p.m. 
    Scarborough David And Mary Thomson Collegiate Institute Thursday November 14 12:30 to 3:30 p.m. 
    Scarborough Francis Libermann Catholic High Schoool Thursday October 10 6:30 to 8:30 p.m.
    Scarborough L Amoreaux Collegiate Institute Wednesday October 30 11:35 a.m. to 12:35 p.m.
    Scarborough Mary Ward Catholic Secondary School Wednesday November 6 2 to 4 p.m.
    Scarborough R H King Academy Tuesday October 22 10 to 11 a.m.
    Scarborough Sir Oliver Mowat C.I.  Monday October 28 6:30 to 8:30 p.m.
    Scarborough St John Paul II Wednesday October 9 6 to 8 p.m.
    Scarborough St. Mother Teresa Catholic Academy Friday October 25 1:30 to 2:30 p.m.
    Scarborough UMC High School Wednesday November 13 Noon to 1 p.m.
    Scarborough Wexford Collegiate School for the Arts Tuesday October 8 6:30 to 8:45 p.m.
    Scarborough  New Oriental International College Tuesday November 19 2:30 to 3:30 p.m.
    Shelburne Centre Dufferin District High School Wednesday November 20 2 to 3 p.m.
    Simcoe Holy Trinity Catholic High School  Thursday November 7 1:30 to 2:30 p.m.
    Simcoe Simcoe Composite School Wednesday October 2 12:30 to 2 p.m.
    Simcoe Simcoe Composite School Friday November 22 1:30 to 2:30 p.m.
    Smith Falls Smiths Falls District Collegiate Institute  Friday November 1 10:45 to 11:35 a.m.
    South River Almaguin Highlands Secondary School Tuesday September 24 9 to 10 a.m.
    St. Catharines  Denis Morris Catholic High School  Wednesday November 13 8:30 to 9:30 a.m.
    St. Catharines  Eden High School Friday November 14 9 to 10 a.m. 
    St. Catharines  Holy Cross Catholic Secondary School Thursday October 3 9 to 10 a.m.
    St. Catharines  Holy Cross Catholic Secondary School Tuesday November 12 8:30 to 9:30 a.m. 
    St. Catharines  Laura Secord Secondary School Tuesday November 12 11:25 a.m. to 12:10 p.m. 
    St. Catharines  Sir Winston Churchill Secondary School  Tuesday November 19 Noon to 1 p.m.
    St. Catharines  St. Catharines Collegiate Institute & Vocational Institute Wednesday November 13 10 to 10:50 a.m. 
    St. Catharines  St Francis Catholic Secondary School St  Tuesday November 19 9:45 to 10:45 a.m.
    St. Catharines  Ridley College Tuesday November 12 12:05 to 1:00 p.m.
    St. Catharines  Royal Imperial Collegiate of Canada  Thursday November 14 9 to 10.00 a.m.
    St Marys St Mary's District Collegiate Vocational  Wednesday September 25 10:10 to 11:10 a.m.
    St. Thomas Central Elgin Collegiate Institute Tuesday September 24 11:10 a.m. to 12:10 p.m.
    St. Thomas Central Elgin Collegiate Institute Monday November 4 Noon to 1:30 p.m.
    St. Thomas Parkside Collegiate Institute  Tuesday September 24 8:30 to 9:30 a.m.
    St. Thomas St. Joseph's Catholic High School  Tuesday September 24 10 to 11 a.m.
    Stayner Stayner Collegiate Institute Wednesday October 16 1:20 to 2:20 p.m.
    Stittsville Sacred Heart Catholic High School Tuesday October 29 1 to 2 p.m.
    Stoney Creek Cardinal Newman High School Monday September 30 9:30 to 11 a.m.
    Stoney Creek Cardinal Newman High School Tuesday November 12 9:30 to 10:30 a.m.
    Stouffville Stouffville District Secondary School Thursday October 10 6:30 to 9:30 p.m.
    Stouffville Stouffville District Secondary School Thursday October 17 6:30 to 9:15 p.m.
    Stratford St Michael Catholic Secondary School Wednesday September 25 1 to 2 p.m.
    Stratford St Michael Catholic Secondary School Wednesday October 16 6 to 7:30 p.m.
    Stratford Stratford Northwestern Secondary School  Tuesday September 24 11:35 to 12:25 a.m. 
    Strathroy Strathroy District Collegiate Institute  Thursday November 7 Noon to 1:30 p.m.
    Strathroy Strathroy District Collegiate Institute  Tuesday November 26 1 to 2 p.m.
    Sudbury College Notre Dame Wednesday October 30 10 to 10:55 a.m. 
    Sudbury E S Du Sacre Coeur Tuesday October 29 8:30 to 9:30 a.m.
    Sudbury Lasalle Secondary School Monday October 28 11:05 to 11:55 a.m. 
    Sudbury Lockerby Composite School Wednesday October 9 6 to 8 p.m.
    Sudbury Lockerby Composite School  Tuesday October 29 10 to 11 a.m. 
    Sudbury Lo-Ellen Park Secondary School  Tuesday October 29 1:15 to 2 p.m. 
    Sudbury Marymount Academy Monday October 28 1 to 2 p.m.
    Sudbury St. Benedict Catholic Secondary School Wednesday October 30 1 to 2 p.m.
    Sudbury St. Charles College Monday October 28 9:45 to 10:45 a.m.
    Sydenham Sydenham High School Friday November 1 11 a.m. to Noon
  • Ontario (T to Z)
    Date High school Date Time
    Tecumseh Ecole Secondaire Catholique L'Essor Tuesday November 12 10 to 11 a.m.
    Thornhill Blyth Academy Thornhill Wednesday October 16 1:30 to 2:30 p.m.
    Thornhill St Elizabeth Catholic High School Friday November 1 9:45 to 11:45 a.m.
    Thornhill Stephen Lewis Secondary School Tuesday October 1 Noon to 1 p.m.
    Thornhill Thornhill Secondary School Tuesday November 12 6:30 to 8 p.m.
    Thornhill Thornlea Secondary School Tuesday November 5 11:30 a.m. to 12:30 p.m. 
    Thornhill Vaughan Secondary School Tuesday October 29 2:15 to 6 p.m.
    Thorold Thorold Secondary School Thursday November 14 10 to 11 a.m.
    Thunder Bay St Ignatius High School Wednesday October 2 6 to 8 p.m.
    Tillsonburg Glendale High School Wednesday September 25 10 to 11 a.m.
    Timmins Timmins High & Vocational School Monday October 7 6 to 8 p.m.
    Toronto A Y Jackson Secondary School Friday November 1 11:35 a.m. to 12:40 p.m.
    Toronto A Y Jackson Secondary School  Tuesday November 12 6:45 to 9 p.m.
    Toronto Amberson College High School North Campus Thursday November 21 1 to 2:00 p.m.
    Toronto Bayview Glen Independent School Tuesday September 17 4:45 to 6:40 p.m.
    Toronto Birchmount Park Collegiate Institute Wednesday October 16 8:45 to 11:30 a.m.
    Toronto Bishop Marrocco Thomas Merton Catholic Secondary School  Thursday October 10 10 a.m to 1:30 p.m.
    Toronto Bloor Collegiate Institute Wednesday November 6 6:30 to 8 p.m.
    Toronto Bloor Collegiate Institute Wednesday November 6 1 to 3:15 p.m.
    Toronto Blyth Academy Downsview Park Thursday October 3 2:45 to 3:15 p.m.
    Toronto Blyth Academy Yorkville Friday November 22 1:15 to 1:45 p.m.
    Toronto Canada Online Academy  Thursday November 28 3 to 4 p.m.
    Toronto Cardinal Carter Academy for the Arts Tuesday October 22 6 to 9 p.m.
    Toronto Central Toronto Academy Friday October 18 10 a.m. to 12:15 p.m.
    Toronto Crescent School Friday October 4 12:30 to 2:30 p.m.
    Toronto Crestwood Preparatory College Wednesday October 9 Noon to 1 p.m.
    Toronto Danforth Collegiate & Technical Institute Wednesday October 23 11:25 a.m. to 12:25 p.m.
    Toronto Don Mills Collegiate Institute Wednesday November 20 2 to 4:15 p.m.
    Toronto Downsview Secondary School Tuesday November 12 10 a.m. to Noon
    Toronto Earl Haig Secondary School Wednesday October 16 9 to 11 a.m.
    Toronto East York Collegiate Institute Thursday November 21 6 to 8 p.m.
    Toronto Emery Adult Learning Centre Tuesday October 22 12:20 to 1 p.m.
    Toronto Emery Collegiate Institute Monday October 7 11:30 a.m. to 12:30 p.m. 
    Toronto Etobicoke Collegiate Institute Friday October 4 11:35 a.m. to 12:35 p.m.
    Toronto Father Henry Carr Catholic Secondary School Tuesday October 15 11:30 a.m. to 1:30 p.m.
    Toronto Father John Redmond Catholic Secondary School and Regional Arts Centre Thursday November 7 6 to 8:30 p.m.
    Toronto Fieldstone Kings College School Friday October 11 11:30 a.m. to 12:30 p.m. 
    Toronto Forest Hill Collegiate Institute Toronto Wednesday October 23 1:30 to 2:30 p.m. 
    Toronto George Harvey Collegiate Institute Tuesday November 19 10:05 a.m. to 12:15 p.m.
    Toronto Georges Vanier Secondary School Thursday October 10 2 to 3:15 p.m.
    Toronto Humberside Collegiate Institute Monday November 18 11:30 a.m. to 12:35 p.m.
    Toronto Jarvis Collegiate Institute Thursday November 14 10:10 a.m. to 12:25 p.m.
    Toronto Jean Vanier Catholic Secondary School  Wednesday November 13 9:10 to 11:15 a.m.
    Toronto Laureate International College Thursday November 28 10 to 11:00 a.m.
    Toronto Lawrence Park Collegiate Institue Wednesday October 9 8:30 to 9:30 a.m.
    Toronto Lawrence Park Collegiate Institue Thursday November 7 6 to 8 p.m.
    Toronto Lester B. Pearson Collegiate Wednesday November 20 9 to 11:20 a.m.
    Toronto Malvern Collegiate Institute Wednesday October 9 4:30 to 7 p.m.
    Toronto Marc Garneau Collegiate Institute Wednesday October 16 6 to 8 p.m.
    Toronto Marshall McLuhan Catholic Secondary School Wednesday October 30 7 to 8:30 p.m.
    Toronto McDonald International Academy Wednesday November 20 12:40 to 1:40 p.m.
    Toronto Monarch Park Collegiate Thursday October 3 Noon to 1:00 p.m.
    Toronto Monsignor Fraser College Isabella Wednesday October 16 10 a.m. to 1 p.m.
    Toronto Neil McNeil High School Tuesday October 22 12:45 to 1:45 p.m.
    Toronto North Toronto Collegiate Institute Tuesday October 15 6 to 9 p.m.
    Toronto Northern Secondary School Wednesday October 16 6 to 8:30 p.m.
    Toronto Northview Heights Secondary School Monday November 18 10 a.m. to 12:30 p.m. 
    Toronto Notre Dame High School Toronto Monday October 21 1:30 to 2:40 p.m.
    Toronto Oakwood Collegiate Institute Thursday November 21 9 to 11 a.m. 
    Toronto Parkdale Collegiate Institute Friday October 4 10 to 11:15 a.m. 
    Toronto Riverdale Collegiate Institute Monday October 28 11:35 a.m. to 12:35 p.m.
    Toronto Rosedale Heights School of The Arts Wednesday October 2 1 to 3 p.m.
    Toronto Royal Crown Academic School Tuesday November 19 10 to 11:00 a.m.
    Toronto Runnymede Collegiate Institute Thursday October 10 9:45 a.m. to Noon 
    Toronto Satec @ W.A. Porter Collegiate Institute  Monday November 25 4:30 to 7 p.m.
    Toronto Senator O'Connor College School Tuesday October 22 6:30 to 8 p.m.
    Toronto Silverthorn Collegiate Institute  Tuesday October 22 6:30 to 8:30 p.m.
    Toronto Sir John A MacDonald Collegiate Institute Friday October 25 11:30 a.m. to 12:30 p.m. 
    Toronto Sir Wilfrid Laurier Collegiate  Thursday October 3 9 a.m. to 12:45 p.m. 
    Toronto St Basil The Great College School Wednesday November 6 6 to 8:30 p.m.
    Toronto St Josephs College School Toronto Tuesday October 1 9 to 11 a.m.
    Toronto St Joseph's Morrow Park Catholic Secondary Wednesday October 16 11 a.m. to 1:15 p.m.
    Toronto St Michael's Choir School Tuesday October 15 12:09 to 1:02 p.m.
    Toronto St Michaels College School Tuesday September 24 7 to 9 p.m.
    Toronto St Michaels College School Tuesday October 1 11 a.m. to 1 p.m.
    Toronto St Patrick Catholic Secondary School Monday November 4 Noon to 3 p.m.
    Toronto St. Oscar Romero Catholic Secondary School Tuesday October 1 6 to 7:45 p.m.
    Toronto Thistletown Collegiate Institute Tuesday November 12 3:30 to 5:30 p.m.
    Toronto Victoria Park Collegiate Institute Monday October 28 9 to 11 a.m.
    Toronto Western Technical Commercial School Tuesday October 29 1 to 2:40 p.m.
    Toronto Weston Collegiate Institute Thursday October 10 11:30 a.m. to 12:25 p.m.
    Toronto Westview Centennial Secondary School Wednesday October 30 11:35 a.m. to 12:30 p.m.
    Toronto William Lyon MacKenzie Collegiate Institute Wednesday October 2 3 to 4 p.m.
    Toronto Woburn Collegiate Institute Thursday October 17 8:45 to 11 a.m.
    Toronto York Mills Collegiate Institute Tuesday November 5 1:45 to 5 p.m.
    Toronto Yorkdale Adult Learning Centre Wednesday October 2 12:15 to 1:35 p.m.
    Toronto  Albert Campbell Collegiate Institute Thursday November 14 9 a.m. to 12:30 p.m.
    Toronto  Amberson College High School South Campus Thursday November 21 11 to noon
    Trenton St Paul Secondary School Wednesday October 23 12:45 to 2 p.m.
    Trenton St.Paul Catholic Secondary School Friday October 18 8:45 to 9:45 a.m.
    Trenton Trenton High School Friday October 18 10:55 to 11:55 a.m. 
    Unionville Bill Crothers Secondary School Wednesday October 16 6:30 to 8:30 p.m.
    Unionville Milliken Mills High School Friday October 25 9 to 11:20 a.m.
    Uxbridge Uxbridge Secondary School Thursday October 10 8:35 to 11:15 a.m.
    Walkerton Sacred Heart High School   Tuesday September 24 9:30 to 10:30 a.m.
    Walkerton  Walkerton District High School  Tuesday September 24 2:15 to 3:15 p.m.
    Walkerton  Walkerton District High School  Monday October 7 1 to 2:15 p.m.
    Wallaceburg Wallaceburg District Secondary School Wednesday November 6 Noon to 1:30 p.m.
    Wallaceburg Wallaceburg District Secondary School Wednesday November 27 10 to 11 a.m. 
    Waterford Waterford District High School Wednesday November 6 1:35 to 2:35 p.m.
    Waterloo Bluevale Collegiate Institute Wednesday October 23 8:40 to 11 a.m.
    Waterloo Sir John A. Macdonald Secondary School Wednesday October 23 12:30 to 3:20 p.m. 
    Waterloo St David Catholic Secondary School Friday October 18 9 to 10:15 a.m. 
    Wawa Michipicoten High School Tuesday October 8 1:15 to 2:15 p.m.
    Welland Eastdale Secondary School Wednesday November 13 Noon to 1 p.m.
    Welland Notre Dame College School Thursday November 14 8:30 to 9:30 a.m.
    Welland Welland Centennial Secondary School Thursday October 3 12:30 to 2 p.m.
    Welland Welland Centennial Secondary School Monday November 18 Noon to 1 p.m.
    West Hill West Hill Collegiate Thursday October 24 6:30 to 8:30 p.m.
    Whitby All Saints Catholic Secondary School Wednesday September 11 6:30 to 8:30 p.m.
    Whitby Anderson Collegiate Vocational Institute Tuesday October 22 11:20 a.m. to 12:10 p.m.
    Whitby Brooklin High School Wednesday October 2 8:15 to 10:30 a.m.
    Whitby Ecole Secondaire Catholique St Charles Garnier Wednesday October 23 10:20 to 11:20 a.m.
    Whitby Father Leo J Austin Catholic Secondary School Wednesday October 9 6:30 to 8:30 p.m.
    Whitby Henry Street High School Wednesday October 2 10:10 to 11:40 a.m.
    Whitby Sinclair Secondary School Thursday September 19 6:30 to 8:45 p.m.
    Whitby Sinclair Secondary School Wednesday October 23 8:30 a.m. to 3 p.m.
    Whitby Trafalgar Castle School Monday October 21 3:30 to 4:30 p.m.
    Wiarton Peninsula Shores District School  Wednesday September 25 9 to 10 a.m. 
    Willowdale Brebeuf College School Thursday November 7 7 to 8:30 p.m.
    Windsor Assumption College School  Tuesday November 12 8:30 to 9:30 a.m.
    Windsor Holy Names Catholic High School  Monday November 11 8:30 to 9:30 a.m.
    Windsor Honourable W C Kennedy Collegiate Institute Wednesday November 13 12:15 to 1 p.m. 
    Windsor Riverside Secondary School  Wednesday November 13 9 to 10 a.m. 
    Windsor Sandwich Secondary School  Thursday November 14 10:15 to 11 a.m. 
    Windsor St. Joseph Catholic High School  Thursday November 14 11:34 a.m. to 12:15 p.m. 
    Windsor Vincent Massey Secondary School Tuesday November 5 6 to 8 p.m.
    Windsor Walkerville Collegiate Institute  Wednesday November 13 11:15 a.m. to Noon 
    Windsor WF Herman Academy Secondary  Monday November 11 11 a.m. to noon
    Wingham F E Madill Secondary School  Monday September 23 9 to 10 a.m.
    Woodbridge Emily Carr Secondary School Thursday November 14 6 to 8 p.m.
    Woodbridge Father Bressani Catholic High School Tuesday October 15 6 to 9 p.m.
    Woodbridge Holy Cross Catholic Academy Wednesday October 30 9 to 11 a.m.
    Woodbridge Vaughan College Wednesday October 30 2:30 to 3 p.m.
    Woodstock College Avenue Secondary School Monday September 23 12:15 to 1 p.m. 
    Woodstock College Avenue Secondary School  Wednesday October 16 12:30 to 1:45 p.m.
    Woodstock Huron Park Secondary School  Monday September 23 11:00 a.m. to Noon 
    Woodstock Woodstock Collegiate Institute  Monday September 23 8:30 to 9:30 a.m.